5.4.2019 - 16.6.2019

Výstava

Inverzná romantika

Výstava predstaví tvorbu piatich popredných umelcov súčasnej scény (Ivan Pinkava, Josef Bolf, Martin Gerboc, Jiří Petrbok, Richard Štipl). Prostredníctvom médií fotografie, maľby, kresby a sochy autori spracúvajú tému „inverznosti“, ktorá je v ich dielach zásadným spôsobom prítomná a plní kritickú úlohu vo vzťahu k súčasnosti.
26.4.2019 - 16.6.2019

Výstava

ZORKA LEDNÁROVÁ: Perspective

Výstava Zorky Lednárovej vizuálne prepája rôzne písma a znakové sústavy. S využitím kartografického jazyka ukazuje svet ako jediný živý organizmus neustále pretváraný mentálnou aktivitou svojich obyvateľov, ktorá sa rozvíja slobodne mimo štátnych hraníc a často napriek politickému usporiadaniu krajín
5.7.2019 - 1.9.2019

Výstava

Žilvinas Landzbergas

Litovský umelec Žilvinas Landzbergas vytvorí v Kunsthalle LAB novú site specific priestorovú inštaláciu, využívajúc v nej lokálne a jeho domáce materiály. Inštalácia bude pozostávať z prírodných prvkov ako drevo, konáre a korene stromov, kusy nábytku, kamene a podobne.
13.9.2019 - 10.11.2019

Výstava

Biela noc

Jeseň v Kunsthalle LAB bude už tradične spojená s medzinárodným festivalom svetelného umenia Biela Noc. Divácky mimoriadne reflektované a navštevované výstavy v spolupráci galérie a festivalu spravidla predstavujú vizuálne atraktívne a často aj interaktívne inštalácie, šité na mieru priestoru, ktoré pre KHB koncipuje kurátorka a riaditeľka festivalu Zuzana Pacáková. Na medzinárodne uznávané meno autora či autorky sa diváci môžu tešiť už v priebehu najbližších týždňov.
8.11.2019 - 2.2.2020

Výstava

Umenie v politickom kontexte

Výstavný projekt skúma súčasné umenie kriticky reflektujúce spoločenské problémy v českom a slovenskom kontexte a dáva si za cieľ zmapovať, ako sa rozličné politické témy odrážali v dielach a výtvarných programov umelcov a umelkýň na Slovensku a v Českej republike.
22.11.2019 - 12.1.2020

Výstava

DEIDI VON SCHAEWEN: Múry

Autorka sa vo svojej tvorbe venuje najmä fotografii architektúry a je jednou z najpresvedčivejších fotografiek pôsobiacich na medzinárodnej scéne. V Kunsthalle LAB predstaví monumentálnu nástennú foto-inštaláciu s názvom Múry, ktorá vznikne ako koláž záberov nasnímaných autorkou v lokalite nášho hlavného mesta.