Kurátorský sprievod výstavou Orly & holubice

Kunsthalle Bratislava srdečne pozýva na komentovanú prehliadku, ktorú povedú kurátori výstavy Lenka Kukurová & Omar Mirza spolu s niektorými vystavujúcimi autormi.

Foto: Tomáš Halász

7. 9. 2018 (Piatok)
18:00
1.poschodie KHB
Vstup voľný

Aká je podoba národnej identity v súčasnosti a ako na ňu vplývajú rôzne symboly? Dokážeme sa pozitívne identifikovať s národom bez nacionalistických a xenofóbnych nánosov? Výstava Orly a holubice, ktorá predstavuje výber diel slovenských a nemeckých umelcov a umelkýň, reaguje na tieto témy kriticky, no aj s humorom, hravou a otvorenou formou. Súčasné umenie totiž vie byť prostriedkom medzikultúrnej komunikácie – nie stretu, ale stretnutia kultúr. Výstavný projekt vznikol v spolupráci s Goetheho inštitútom v Bratislave pri príležitosti jeho 25. výročia pôsobenia na Slovensku.

 

Vystavujúci autori a autorky:

Ulf Aminde (DE), Tomáš Džadoň (SK), Hans Haacke (DE), Monika & Bohuš Kubinskí (SK), Stano Masár (SK), Jarmila Mitríková & Dávid Demjanovič (SK), Henrike Naumann (DE), Erik Sikora (SK), Ivana Šáteková (SK), Anna Tretter (DE), Nasan Tur (DE), Uli Westphal (DE), Suse Weber (DE), Anna Witt (DE)

 

Výstavou prevedú kurátori Lenka Kukurová & Omar Mirza spolu s vystavujúcimi umelcami.