LUPA: CECILIA GUIDA

LUPA je sériou diskusií, moderovaných kurátorkou a teoretičkou Lýdiou Pribišovou, ktoré sa zameriavajú na kurátorskú prax, metodológiu a aktuálne kurátorské stratégie.

Diskusia pre verejnosť:
5.11.2014 o 17:00
Kunsthalle KLUB, vstup voľný

V diskusii s Lýdiou Pribišovou predstaví Cecilia Guida projekt, na ktorom aktuálne pracuje, Progetto Artinreti /Cittadellarte/ a priblíži scénu súčasného umenia v Turíne a v regióne Piemonte, vysvetlí princípy fungovania neziskových umeleckých združení v tomto kraji. Porozpráva o rezidenčných pobytoch pre umelcov a kurátorov v Cittadellarte, ako aj o svojej knihe Spatial Practices. Verejná a politická funkcia umenia v sieťovej spoločnosti (2012), ktorá je zameraná na fungovanie umenia vo verejnom priestore a činnosť neformálnych umeleckých networkov v Taliansku a je výsledkom jej doktorandského výskumu. Postupne prejdeme k priblíženiu inštitúcií súčasného umenia pôsobiacich v Miláne, ako Hangar Bicocca, Kunstverein, Pac, Museo del Novecento a Triennale. Budeme pokračovať hodnotením programu najzaujímavejších komerčných galérií, najmä v milánskej štvrti Ventura Lambrate (Massimo De Carlo, Prometeo, Fluxia, Francesca Minini etc), i iných ako Gasconade a Galleria Raffaella Cortese, ako aj neziskových organizácií, Viafarini a Careof, ktoré okrem iného majú v ponuke i rezidenčné pobyty pre umelcov a kurátorov, Isola Art Center, Le Dictateur a iné. V závere diskusie porovnáme fungovanie umeleckých akadémií v Miláne: Brera, Naba a IED.
Diskusia s Ceciliou Guidou je prvou z troch plánovaných diskusií Lupa/priblížení scény súčasného umenia troch talianskych miest: Milána, Ríma a Neapolu. 

Podujatie sa uskutoční s podporou Talianskeho kultúrneho inštitútu v Bratislave.
Partneri