Nadčasy s Davidom Böhmom a Jiřím Frantom

Kunsthalle pozýva na moderovanú diskusiu zameranú na tvorbu Davida Böhma a Jiřího Frantu, ktorú povedie estetik a teoretik súčasného umenia Erik Vilím.

Foto: Ema Lančaričová

22.8.2018 (Streda)
18:00
Kunsthalle KLUB
Vstup voľný

David Böhm (1982) a Jiří Franta (1978) vyštudovali Akadémiu výtvarných umení v Prahe a od roku 2006 tvoria umeleckú dvojicu. Vďaka ranému experimentovaniu s kresbou sa v súčasnosti pohybujú v širokom spektre médií a stratégií, od filmu a videa, cez inštaláciu, performaciu, sochu, objekt či intervenciu do vereného priestoru. Dokážu tak suverénne prepájať rôznorodé médiá do súdržných významových a estetických celkov, v ktorých má však kresba stále svoje centrálne postavenie. Osobitým miestom ich umeleckej produkcie sú hravé, a zároveň citlivé intervencie do stálych expozícií, galerijných zbierok a depozitov (Galerie výtvarného umění v Chebu, Moravská galerie v Brně, Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem).

 

Pripravovaná diskusia s predstavenou autorskou dvojicou odprezentuje a interpretačne odkryje ich doterajšiu umeleckú produkciu, pričom neopomenie ani prebiehajúcu výstavu Nikto sa nebude smiať! v Kunsthalle LAB.