Re:Visited s Bojanou Pejić a Davidom Elliottom

Prednáška v rámci autorského cyklu šéfkurátora Kunsthalle Bratislava Richarda Gregora RE:Visited

Prednáška pre verejnoť:
1.10.2014 o 17:00
Kunsthalle KLUB

vstup voľný

Prednáška z cyklu RE:VISITED. 
Po otvorení Domu umenia/Kunsthalle Bratislava (KHB) ide o prvú diskusiu série iniciátora a autora projektu Richarda Gregora. Na začiatok novej sezóny pozval do Bratislavy popredných historikov a teoretikov umenia - Bojanu Pejić a Davida Elliotta. Dvojica mimoriadne významných kurátorov, ktorí sa dlhodobo venujú téme súčasného vizuálneho umenia krajín východnej a strednej Európy, stála aj za projektom After the Wall: Art and Culture in post-Communist Europe.

Prednáška sa uskutoční v Kunstlhalle KLUBe (Nám. SNP 12) v stredu 1. októbra 2014 o 17.00 hod. Vstup voľný, diskusia bude tlmočená do slovenčiny.  

Bojana Pejić nazvala svoju časť Good Girls_pamäť, túžba, sila 
"Good Girls – Národné múzeum súčasného umenia (MNAC) v Bukurešti predstavilo od 20. júna do 29. októbra 2013 medzinárodnú výstavu, ktorá prezentovala 60 žien-umelkýň. Výstava stála na troch konceptoch, ktoré sa pre súčasné pôsobenie žien na celom svete javia byť ako kľúčové: pamäť, túžba a sila. Na medzinárodnom sympóziu, Good Girls – Practicing Feminism Here and Now, ktoré sa konalo 27. a 28. septembra, sa zúčastnilo 20 účastníkov z Rumunska a zo zahraničia," predznamenáva k samotnej téme Bojana Pejić, ktorá bola kurátorkou aj projektu so slovenskou účasťou Gender Check 

David Elliott bude hovoriť o IV. Moskovskom bienále, ktoré tento rok kurátoroval.