Umenie pre verejný priestor

Pravidelný formát moderovaných diskusií v koncepcii Niny Augustínovej bude pokračovať v májovom vydaní a jeho hosťmi budú Simona Čechová a Oto Hudec.

15. 5. 2019 (Streda)
18:00
Kunsthalle KLUB
Vstup voľný

Témou májového vydania moderovaných prezentácií o verejnom priestore budú včely. Ilustrátorka a včelárka Simona Čechová predstaví svoju prvú autorskú obrázkovú knižku Včelár Jožko, kde spojila dve, pre ňu dôležité činnosti – kreslenie a včelárstvo. Vizuálny umelec Oto Hudec vo svojej tvorbe tematicky upriamuje pozornosť predovšetkým na problémy imigrácie, ekológie či vplyvu globalizácie na životné prostredie. Často pracuje s témou existencie včiel a ich ochrany, ktorú vo svojich projektoch ilustruje zjednotením umeleckého aktivizmu s pôsobivým vizuálom.

 

Umenie pre verejný priestor je pravidelný cyklus moderovaných diskusií v koncepcii Niny Augustínovej. Jeho zámerom je divákom predstaviť aktivity hostí a organizácie z oblasti umenia a public art iniciatív.

 


Simona Čechová (1988) je ilustrátorka a včelárka. V roku 2010 ukončila štúdium na University of Bedfordshire v Anglicku, odbor reklamná dizajn a v roku 2012 získala M.Sc. v medzinárodnom marketingu na Edingurgh Napier University v Škótsku. Po skončení štúdia sa vrátila späť na Slovensko, kde pracuje ako ilustrátorka na voľnej nohe. Vo svojom voľnom čase sa venuje včeláreniu, ktoré má v jej rodine vyše 120 ročnú tradíciu. 
V máji 2019 vychádza jej prvá autorská obrázková knižka Včelár Jožko, čím spojila dve, pre ňu tak dôležité veci - kreslenie a včelárenie. 

 

Oto Hudec je slovenský multimediálny umelec, narodený v r. 1981. Jeho participatívne, sociálne a enviromentálne práce reagujú často na konkrétne miesta v Portugalsku, na Kapverdoch, v Južnej Kórei, Španielsku, USA, alebo na Slovensku. Oto Hudec ukončil doktorandské štúdium na VŠVU v Bratislave a momentálne je odborným asistentom na Fakulte Umení Technickej univerzity v Košiciach. Je reprezentovaný v Gandy Gallery. V spolupráci s Danielou Krajčovou založil v roku 2013 Projekt Karavan, dokumentárny a participatívny umelecký projekt s rómskymi komunitami na Slovensku. V roku 2012 bol finalistom Ceny Oskára Čepana. Je jedným z iniciátorov výzvy Nestrácajme čas ku klimatickej kríze.