WORKSHOPTALK značky Primát

Interaktívny projekt WORKSHOPTALK je forma zodpovednej sociálnej hry, ktorej úloha je rozvíjať a podporovať spoločenskú zodpovednosť. Je to spojenie workshopu a diskusie, ktoré sa vždy tematicky prispôsobujú aktuálnemu spoločenskému kontextu. V tomto prípade prebiehajúca výstava v bratislavskej Kunsthalle, Orly a holubice.

17. 9. 2018 (Pondelok)
17.00
1. poschodie KHB
Vstup: 3€ / osoba

Počas workshoptalku si vyskúšate techniku linorytu a spôsob ako jednoducho preniesť váš návrh na oblečenie. Keďže pracujeme aj s konceptom recyklácie ako formy zodpovednosti v módnom priemysle, tričko si môže priniesť každý svoje/sekáčové. Ak žiadne tričko nemáte môžete si zakúpiť nové primátovské. Popri pracovnom nasadení sa zároveň budete môcť porozprávať s ľudmi ktorí sa priamo podielali na realizácii výstavy (Ivana Šáteková, Omar Mirza) a dozvedieť sa tak zaujímavé informácie zo zákulisia súčasného umenia.
 
Primát, (vo význame pod-druh), je značka nadväzujúca na trenčiansku módnu tradíciu, tvoriaca vysokokvalitné bavlnené oblečenie. Celá výroba produktov, od pletenia látky, následné šitie až po konečnú grafickú tlač, vzniká cca 60 km okolo Trenčína, čím rozvíja a podporuje kreatívny priemysel vo svojom regióne. Sústreďuje sa hlavne na fenomén neverbálnej komunikácie prostredníctvom nosených zvrškov a preto vedome podporuje tvorbu výtvarníkov/čiek, ktorí chcú svojim umením komunikovať so svetom okolo seba. Print na kvalitný nosič zabezpečuje primerane dlhú životnosť diela a zároveň „demokratické“ šírenie ich tvorby prevažne laickému publiku. www.primat.me
 
Prihlášky posielajte na: lucia.kotvanova@kunsthallebratislava.sk
Vstupné: 3€