VZDELÁVANIE

VZDELÁVACIE PROGRAMY PRE RODINY, ŠKOLY, MLADÝCH ĽUDÍ A DOSPELÝCH 
Chcete sa dozvedieť viac o svete súčasného umenia? Vzdelávacie programy k výstavám KHB približujú nevšedný svet umenia rôznym skupinám detských aj dospelých návštevníkov. Ich cieľom je spoločné uvažovanie o vybraných témach a vystavených dielach a ich tvorivá interpretácia, ktorá vytvára priestor pre osobný postoj a zážitok každého návštevníka. Sú otvorené pre rodiny, materské, základné, stredné a vysoké školy, mladých ľudí, dospelých a seniorov, ktorým ponúkame rôzne typy programov, prednášok, diskusií, komentovaných prehliadok a workshopov.


A JE TU ZAS? Slovenský štát v súčasnom umení, 4.11.2016 - 26.2.2017
Výstava sa zaoberá novodobou históriou Slovenska: obdobím slovenského štátu, z pohľadu 25 súčasných umelcov. Politický režim využíval umenie na účely propagandy a jeho progresívne prejavy potláčal. Z odstupu takmer 80 rokov budeme hľadať odpovede, či a ako môže súčasné umenie prispieť k lepšiemu chápaniu histórie, k schopnosti sa s ňou vysporiadať a poučiť sa z jej chýb. Kam až umenie, ktoré sa vyjadruje k politickým súvislostiam môže zájsť, aké sú jeho možnosti a hranice? 
 

Témy programov k výstave:

Miznúca kresba
Pre > deti materských a žiakov 1.-2. ročníka základných škôl (program k výstave A je tu zas?)
Na výstave si vyskúšame, akú dobrú máme pamäť a ako vytvoriť miznúcu, „strácajúcu sa“ kresbu. Pozrieme sa, aké znaky, značky a symboly sú okolo nás a akú informáciu v sebe majú. 

Špiónka Trixi
Pre > žiakov 3.-7. ročníka základných škôl (program k výstave A je tu zas?)
Na obdobie druhej svetovej vojny sa pozrieme cez príbeh najmladšej špiónky Európy – Trixi. Dozvieme sa, ako vyzeral každodenný život počas vojny, pokúsime sa odšifrovať tajné odkazy na výstave. Porozprávame sa o tom, ako funguje naša pamäť a spomienky a vytvoríme „miznúce“ diela.

Chlap-hrdina-dub-stroj (program k výstave A je tu zas?)
Pre > žiakov 8.-9. ročníkov základných, študentov stredných a vysokých škôl
Každá doba má svojich hrdinov, hrdinky aj anti-hrdinov. Stavia nové pomníky a rúca staré. Čo znamená, postaviť niekomu pomník a akú podobu má v súčasnom umení? Pozrieme sa na obdobie druhej svetovej vojny prostredníctvom umeleckých diel. Zistíme, či a ako môže umenie prispieť k vyrovnávaniu sa s minulosťou a pokúsime sa navrhnúť vlastný dočasný pomník. 
----------

MÁŠ UMELECKÉ ČREVO?
Zapojili ste sa do medzinárodnej súťaže pre stredné školy Máš umelecké črevo? Buďte v súčasnom umení „ako doma“, spoznajte diela, ktoré v umení „spôsobili revolúciu“ a vstúpte s nami za hranice tradičného vnímania umeleckého artefaktu, v programe Hranice umenia. Prihlášky a viac informácií: tu


Vzdelávacie programy vedú galerijní pedagógovia KHB:
Mgr. Daniela Čarná, PhD.
Mgr. Art Lucia Kotvanová
Mgr. Ivana Krištofíková (externá spolupracovníčka)
Mgr. Mirka Mišová (externá spolupracovníčka)

Programy sa konajú na základe objednávky počas otváracích hodín:
PON: 12:00-19:00

UTO: zatvorené
STR: 13:00-20:00
ŠTV - NED: 12:00-19:00
(pre školy je možné realizovať programy už od 10:00).
Trvanie: 60 - 90 min. Minimálny počet účastníkov: 7, maximálny 30, na tvorivú dielňu 20 žiakov 
Objednávky: vzdelavanie@kunsthallebratislava.sk
, +421 2 2047 6217, 0905 539 066
Vstup voľný


Prehľad realizovaných vzdelávacích programov nájdete v archíve.
Kunsthalle Bratislava je členom Medzinárodnej asociácie detí v múzeách HANDS ON! 


Mediálny partner: www.sdetmi.com